Two coffee champs 2023

vizuál podujatia • 2023

Cieľom tohto projektu bolo vytvorenie vizuálu kávového festivalu Two coffee champs 2023, ktorý sa odohráva v Novej Cvernovke v Bratislave.

Téma tohto ročníku bola „vivat czechoslovakia“. Propomýname si 30 rokov od nášho rozdelenia. Síce boli dôvody prečo sme sa rozdelili ale káva to nebola. Zámer bol ukázať svetu našu kávovu komunitu Československú. 

Dominantou vizuálu je ilustrácia. K nej ma priviedol znak Československa, chcela som, aby naň poukazoval. Znak som pretransformovala do ilustrácie veselého levíka so šálkou kávy so slovenským znakom. Súčasťou  je aj kávové príslušenstvo, ktoré sa s celou ilustráciou prepája.

Celú typografiu som prispôsobovala k predchádzajúcemu, prvému ročníku.Typografiu bolo treba prispôsobovať k už prednastavenému fontu, ktorý sa bude používať aj pre budúce ročníky. No priniesla som do vizuálu svoj vlastný pohľad a uchopila som to podľa seba. pri tvorbe voľné ruky a nemusela som sa ničoho iného držať. Farby som zvolila jednoznačne, podľa československého znaku. 

Súčasťou projektu bolo aj navrhnúť dizajn výherného mlynčeka a  pohladnice pre partnerov festivalu.

Spolupráca s roast different.

Fotografie zhotovil Mojmír Baran.

#grafickydizajn #vizualnaidentita #reklamnailustracia